Повернутися до звичайного режиму

Історія нашої школи


/Files/images/rk_2018-19/DSCN0171.JPG

Першу початкову школу в Яреськах було відкрито 1870 року.

У 1908 році Миргородське земство відкрило двокласну школу, у якій навчалося 120 – 150 учнів, переважно хлопців. Школа готувала кадри писарчуків та конторників для поміщиків. Паралельно працювала також і початкова школа. Так два навчальні заклади в Яреськах існували до 1920 року. Тоді, згідно з декретом уряду,було створено єдину трудову семирічну школу, яка за 15 років свого існування підготувала більше 500 учнів. У 1935 році семирічку було реорганізовано в середню школу.

До початку Великої Вітчизняної війни школа містилася в п’яти приміщеннях. Головним корпусом був колишній будинок поміщика Д. П. Трощинського, у якому провела дитинство і юність мати М. В. Гоголя Марія Іванівна Косяровська. До війни школа мала 18 класів, кількість учнів зросла до шестисот, працювало двадцять дев’ять учителів.

Яреськівська школа не припиняла свого існування навіть під час німецької окупації. У перші ж дні свого панування в селі фашистські загарбники пограбували школу. Було знищено бібліотеку, музичні інструменти, обладнання кабінетів. І, врешті, німці підірвали і спалили три шкільні приміщення. В одному із корпусів переховувалися поранені червоноармійці. Вдершись до приміщення, фашисти розстріляли 54 поранених, а 8 чоловік спалили живцем. З січня 1942 року залишилась працювати лише початкова школа з двома комбінованими класами, в яких навчалося 40 учнів та працювало два вчителі. Викладалися тільки арифметика , українська та німецька мови.

21 вересня 1943 року Радянська Армія визволила Яреськи. Вже другого дня почалася відбудова головного корпусу – «старої школи» (будинку Трощинського). Завдяки ентузіазму і наполегливості жителів села з 1 жовтня 1943 року почалося навчання у всіх десяти класах Яреськівської середньої школи. В десятому класі навчалося лише дванадцять учнів, бо старші хлопці були в лавах Радянської Армії, а значна частина молоді знаходилася в німецькому рабстві.

Станом на 1 вересня 1946 року школа містилася в трьох приміщеннях, мала 13 класів, у яких навчалося 248 учнів. Педагогічний колектив складався з 22 учителів.

Постановою Ради Міністрів УРСР від 3 травня 1965 року за № 450 Яреськівській середній школі було присвоєно ім’я Героя Радянського Союзу Ф.П. Борідька – випускника школи.

/Files/images/Стара будівля школи.jpgВажливою датою в історії Яресьок стало 5 лютого 1966 року, коли на території селища цукрового заводу було введено в експлуатацію нове триповерхове приміщення. Ця будівля була розрахована на 530 учнів, мала 11 класних приміщень, добре обладнані кабінети фізики, хімії, біології та кабінет технічних засобів навчання, бібліотеку, майстерню, спортивний зал.


Саме 5 лютого 1966 року стало точкою відліку новітньої історії Яреськівської школи.

Кiлькiсть переглядiв: 1001

Дата останньої зміни 01 Квітня 2024

Фотогалерея