Профорієнтація


У профтехах можна здобути 690 професій! Від усім знайомих швачки чи кухаря – до газозварювальника, гірника чи навіть бджоляра. Це – ВАУ, бо талант може стати професією всього за 3 роки!
Обрати заклад можна тут: https://bit.ly/2XbIYDG

/Files/images/profteh/Автослюсар-1.jpg Кваліфікований автослюсар займається: ремонтом і обслуговуванням автотранспорту; контролем технічного стану машин за допомогою діагностичного обладнання та приладів.Ця робота вимагає системного мислення та уважності до деталей.
Автослюсар може працювати в автосервісі, на підприємстві, на станції техобслуговування. Або ж взагалі відкрити власну справу.
/Files/images/profteh/Електрогазозварник-1.jpg Вони працюють над створенням каркасів для мостів, кузовів вантажівок, важких двигунів та пресів. А ще знають різницю між дуговим, плазмовим та газовим зварюванням, розуміються майже на всіх видах металів, знають, як їх різати під водою. Усе це – про електрогазозварниківЗавдяки їхній роботі ми можемо безпечно доставляти газ, нафту, гарячу і холодну воду через трубопроводи у будь-яку точку країни.Електрогазозварник може працювати на: металургійних підприємствах суднобудівних підприємствах автозаводах комунальних підприємствах енергетичних компаніях.
/Files/images/profteh/Перукар-1.jpg Майбутніх перукарів вчать правильно підбирати зачіску або стрижку для різних типів облич, готувати фарбувальну суміш та знебарвлювати волосся, працювати із інструментами, стригти чоловічі бороди та вуса і ще багато іншого.Професійний перукар має розумітися на різних типах шкіри, вміти підібрати для них безпечну косметику, знати кілька способів укладки волосся самим лише феном. І це – тільки дрібка із тих знань та вмінь, які пропонують опанувати вступникам у закладах профосвіти.Важливо, що майбутніх майстрів обов’язково вчать базовим правилам гігієни робочого місця, дезінфекції інструментів і санітарним вимогам.Де може працювати перукарМісцем роботи можуть бути:- салони краси- перукарні- барбершопиОскільки індустрія краси стрімко розвивається, запит на якісно підготовлених перукарів постійно зростає. Крім того, можна відкрити власну справу.
/Files/images/profteh/Столяр-1.jpg Обожнюєш малювання та креслення? Любиш годинами майструвати та конструювати? Перетвори своє захоплення на професію, ставай столяром! Вони є незамінними на будь-якому будівництві, створюй меблі, двері, музичні інструменти, декорації для кіно та багатьох інших сфер.Деревина – унікальний матеріал, без якого не обійдеться жодна оселя. Вправний майстер, який добре працює з деревом, завжди матиме попит серед роботодавців.Столяр – це людина, яка: володіє всіма видами обробки деревини: вміє пиляти, стругати, розкроювати пиломатеріали, ґрунтувати, шпаклювати, лакувати тощо; працює як вручну, так і електроінструментом; вміє працювати як самостійно, так і у бригаді.
/Files/images/profteh/Монтажник гіпсокартону-1.jpg Монтажник гіпсокартонних конструкцій – відносно нова професія, яка з’явилася з набуттям популярності у будівництві гіпсокартону. Монтажник гіпсокартону швидко і надійно зведе стіни, зробить підвісну стелю або внутрішнє оздоблення помешкання на будь-який смак. Від його майстерності залежить естетичний вигляд приміщення.
А ще такий майстер може:
✅обшити стіни;
✅звести міжкімнатні перегородки;
✅монтувати підвісні стелі;
✅робити конструкції різної форми (наприклад, арки чи куполи).
Майстри мають розумітися на тому, як правильно приготувати розчин із сухої суміші, шпаклювати, працювати із ручними та електроінструментами. Крім того, важливо вміти робити розмітку, читати план приміщення, монтувати та демонтувати панелі.
/Files/images/profteh/Матрос-1.jpg Матрос – одна з тих екзотичних професій, якою захоплюються ще в дитсадку, малюючи море та кораблики. А здобути її можна у 45 профтехах всього за рік!У чому особливість професіїМатроси вміють працювати з механізмами судна, роблять дрібний ремонт, ставлять та знімають водний транспорт з якоря, добре знають правила безпеки та першої допомоги. Також вони несуть вахту біля трапу чи на містку, залежно від того, рухається судно чи ні. Людина такої професії має достатньо витримки, щоб працювати у спеку чи холод, під час вітру чи хитавиці, у замкненому просторі в умовах рейсів, що подекуди тривають півроку. У міжнародних рейсах їм треба вміти порозумітися з людьми інших культур. Тому матросам важливо знати іноземні мови, які інколи стають вирішальним фактором під час працевлаштування.
/Files/images/profteh/Верстатник широкого профілю-1.jpg Від велосипеда до літака – без нього не працював би жоден механізм. Цей фахівець створює металеві деталі потрібної характеристики. Майстри поєднують кілька професій: токаря, фрезерувальника, шліфувальника, свердлувальника, а також оператора верстатів з програмним керуванням.Верстатник широкого профілю обробляє деталі з металу та інших матеріалів на токарних, фрезерних, свердлильних і шліфувальних верстатах. Він вміє: читати креслення деталей; обробляти метал на різних верстатах; робити вимірювання на відповідність деталі розмірам; працювати з верстатами з програмним керуванням.
/Files/images/profteh/Сантехнік-1.jpg У побуті є багато справ, з якими складно впоратися самостійно: то кран протікає, то опалення нормально не працює. І тут на допомогу приходить він – сантехнік. Повна назва професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». Сьогодні розкажемо про неї. Сантехнік – це фахівець, який встановлює, обслуговує та ремонтує різне санітарно-технічне обладнання. Тобто це людина, без якої ваша кухня та ванна кімната просто не існували б.Яким має бути професійний сантехнік? Він повинен вміти: встановлювати, демонтувати та ремонтувати деталі систем центрального опалення, водопостачання, водовідведення та водостоків; розпізнавати та усувати причину санітарно-технічних пошкоджень; випробовувати санітарно-технічні системи.З навичками розібрались. А де сантехнік може працювати?Наприклад: у комунальних підприємствах; аварійних службах; приватних компаніях; відкрити власну справу. Ця робота нагадує конструктор, який потрібно розбирати, складати та знаходити потрібні деталі, при цьому завжди залишатись уважним та стресостійким.
/Files/images/profteh/Рятувальник-1.jpg Якщо ви – смілива та відповідальна людина зі швидкою реакцією і міцною психікою, придивіться до професії рятувальника. Це одна з найнебезпечніших, але найбільш вдячних професій. Ніколи не знаєш, який виклик чекає наступним: знімати з дерева кошеня чи боротися за життя людей в охопленому пожежею будинку. Рятувальники – першими приходять на допомогу, коли людина в небезпеці. Вони рятують тих, хто тоне, опинився під завалами будинку, допомагають в автомобільних чи виробничих катастрофах. Наразі всі рятувальники підпорядковуються Державній службі з надзвичайних ситуацій. На відміну від багатьох інших професій, опанувати цю можна лише на базі повної середньої освіти (після 11 класів). Крім того, треба мати гарну фізичну підготовку та належний стан здоров’я. Навчання відбувається в учбовій групі аварійно-рятувального загону спецпризначення ДСНС. Стати кваліфікованим робітником-рятувальником можна всього за декілька місяців, але за бажанням можна навчатися у виші за цим напрямом надалі. Рятувальник має вміти: користуватися спеціальним обладнанням; надати першу допомогу; працювати в надзвичайних умовах; швидко оцінювати ситуацію та приймати оптимальні рішення.
/Files/images/profteh/Візажист-1.jpg Візажист – людина, без роботи якої важко уявити свято, концерт, теле чи кінозйомку. Це художник, який створює образи і працює з обличчям, майстерно приховуючи недоліки та підкреслюючи природну красу. Він має знати, якому типажу підходить який тип палітри, розбиратися в основах колористики та образотворчого мистецтва, а також у тому, як підібрати макіяж для різного освітлення. Від його творчості залежить настрій, а іноді і успіх події.Візажист вміє: визначити тип шкіри клієнта; визначити образ та тип макіяжу в залежності від події та побажань клієнта; обрати косметику та інструменти, що підходять до образу; якісно нанести макіяж, приховуючи недоліки.У цій професії важливо бути комунікабельним та знати психологію, щоб коло клієнтів розширялося завдяки персональним рекомендаціям. Серед переваг цієї професії – робота у атмосфері свята, спілкування та цікаві знайомства, а також можливість планувати свій графік та навантаження. Серед недоліків – ненормований графік роботи, висока конкуренція, нестабільність.
/Files/images/profteh/Кравець-1.jpg У руках цього майстра шматок тканини та кілька гудзиків перетворюються на стильне вбрання. Він знає як відремонтувати тендітну шовкову спідничку і може накреслити складний ескіз моделі одягу. Пошити весільну сукню або жакет модного фасону? Легко! Здогадалися, про якого майстра йдеться? Усе це про кравця. Такий фахівець віртуозно користується швейною технікою – від голки з ниткою до промислової швейної машини. Він може класифікувати різні типи тканин та знає, чому потрібно бути обережним, прасуюючи шовковий виріб Професійний кравець вміє: пошити за індивідуальним замовленням будь-який виріб: від шапки до костюма; відремонтувати та оновити вбрання; оздобити одяг вишивкою, мереживом, кокільє, жабо, воланами, рюшами тощо; створювати та читати ескізи моделей.Де можна знайти роботу? в ательє; ремонтних майстернях; швейних цехах.
/Files/images/profteh/Кондитер-1.jpg Можете годинами шукати саме той рецепт чізкейку, а експериментувати в оформленні десертів – ваше улюблене хобі? Тоді обирайте професію кондитера та вступайте до профтеху Кондитер – це людина, яка знає, як створити гастрономічний шедевр, перед яким не встоїть жоден ласун. Але це лише вершина айсберга. Для того, щоб приготувати такий десерт, кондитер повинен вміти: виготовляти різні види тіста, кремів, начинок; декорувати та художньо оформлювати десерти; знати асортимент, рецептури і технології для виготовлення солодощів; постійно експериментувати над новими кондитерськими виробами.Де працювати? у ресторанах, кафе та кав’ярнях; кондитерських фабриках.Досвідчені кондитери також можуть відкрити власну справу і виготовляти десерти на замовлення.
/Files/images/profteh/Касир в банку-1.jpg В Україні є десятки банків, кожному з яких потрібні кваліфіковані касири.Що потрібно для вступу за професією касира- повна або базова загальна середня освіта (шкільне свідоцтво після 9 або 11 класу);- відсутність медичних протипоказань;- інтерес до сфери фінансів.Працювати касиром у банку – відповідальна робота, адже потребує постійної уваги та дисциплінованості. Оформити платіжне доручення, відкрити депозитний чи картковий рахунок, нарахувати відсотки за вкладами – лише частина від того, що має вміти такий фахівець.
/Files/images/profteh/Тракторист-машиніст СГ виробництва-1.jpg Cеред працівників аграрного сектору найпопулярніша професія – тракторист. Це означає, що таких фахівців має бути вдосталь на ринку праці. Тим не менш, представники агробізнесу жаліються на нестачу робочих рук. Чому? Як і багато напрямів у сільському господарстві, професія тракториста часто є сезонною. Однак за цей період гарний фахівець може заробити на цілий рік.Особливості професії тракториста.Цей фахівець має розумітися в роботі такого транспортного засобу як трактор, а отже, знати основи механіки, електроніки і навіть теплотехніки та гідравліки. Маючи справу з живою природою, не обійтись також без знань про рослинництво та агротехніку. Тракторист може управляти гусеничними та колісними тракторами, зерновими і збиральними комбайнами. Працювати трактористом-машиністом сільськогосподарського виробництва означає: розрізняти види поливу, обробки ґрунту, добрив та захисту рослин; розумітися на металах і сплавах, уміти працювати з ними; вміти читати технічні креслення та схеми; бути готовим працювати за екстремальних обставин (вести трактор на льодових пеpепpавах чи пiщаних баpханах, у нічний час або пiд час буксирування).
/Files/images/profteh/Флорист-1.jpg Якщо хочете розумітися на оформленні квіткових букетів, любите рослини, але не знаєте як правильно доглядати за ними, мрієте створити власний бонсай – в Україні є 35 профтехів, які навчають за професією флориста! Обравши цей напрям, можна дізнатись як: обирати флористичний посуд; створювати букети або колажі із живих, штучних та висушених квітів, зокрема на каркасах; професійно зрізати квіти, гілки, плоди та листя; правильно декорувати інтер’єри для різних подій: весільних церемоній, релігійних свят та урочистостей, театральних виступів, презентацій у конференц-залах тощо.Здається, що працювати флористом можна лише у квіткових салонах чи магазинах декору. Проте цей фах дозволяє продумати власний стартап вже під час навчання. Наприклад, у профтехах вчать працювати із замовниками, враховувати їхні смаки та вирішувати конфліктні ситуації. Крім того, учням викладають основи цивільного, господарського та трудового права, що надалі допоможе їм відкрити та вести бізнес.
/Files/images/profteh/Електромонтажник з освітлення-1.jpg Без цього фахівця не обійдеться жодне будівництво чи підприємство. Електромонтажник з освітлення знає як працювати з побутовою електрикою, встановлювати вимикачі та розетки. Він може прокласти мережі зовнішнього освітлення, а також встановити розподільний щит, забезпечити заземлення і перевірити ізоляцію електричних пристроїв. Тому, хто обере цю професію, варто врахувати, що працювати доведеться з електричним струмом високої напруги. Крім того, від якості зробленої електриком роботи залежить безпека інших. Саме тому фахівцям потрібно розвивати витривалість і рівновагу, мати гарну координацію рухів.Електромонтажник з освітлення може працювати як у команді, так і самостійно. Хороший фахівець буде затребуваним на комунальних підприємствах, електростанціях, виробництвах, у метрополітені, лікарнях і будь-яких великих організаціях. Крім того, кваліфікований електромонтажник з легкістю відкриє власну справу, допомагаючи людям у побуті.
/Files/images/profteh/Агент з організації туризму-1.jpg Через пандемію багатьом довелося відкласти поїздки та подорожі. Але як тільки небезпека мине, ми знов шукатимемо місця для неймовірних вражень та пригод, і тут нам не обійтись без послуг агента з організації туризму.Такий фахівець завжди знає безліч маршрутів для цікавої подорожі на будь-який смак. Агенти з туризму, наче психологи, вміють вислухати клієнта та підібрати відпочинок під його побажання. Знадобляться ще й гарні аналітичні здібності, адже доведеться перевірити якість багатьох готелів, розрахувати вартість поїздки, страхування, забронювати квитки, допомогти з візами чи заповненням документів.Добре, коли агент з організації туризму володіє іноземною мовою, може оперативно вирішити всі питання із закордонними партнерами. Надійні та уважні працівники швидко набувають лояльних клієнтів, які звертаються до них знову і знову, а далі рекомендують своїм друзям. Крім того, хороших агентів часто запрошують у промо-тури, тож вони можуть поєднати роботу з мандрами. Агент повинен знати як українське законодавство, так і міжнародні угоди у сфері туризму, основи готельного господарства, організацію перевезень, основи складання кошторисів та особливості туристичних маршрутів. Він має добре користуватися офісною технікою, а також уважно вести облік всіх документів – від договорів до звітності.
/Files/images/profteh/Машиніст електровоза-1.jpg Без машиніста електровоза з місця не зрушить жоден поїзд. Машиніст електровоза розуміє, як діяти, коли багатотонні вагонетки зійшли з рейок і треба зупинити рух. А ще він ідеально знає правила переїзду спусків і підйомів, стрілкових переводів, маневрів на навантажувальних і обмінних пунктах. Серед обов'язків машиніста: слідкувати за станом акумуляторних батарей; проводити зчеплення й розчеплення вагонів; дистанційно керувати електровозом під час завантаження гірничої маси; дотримуватися безпечної швидкості під час руху тощо.
/Files/images/profteh/Штукатур-1.jpg Хороший ремонт – це не тільки якісні матеріали та сучасний дизайн, а ще й фахові люди, які знають, як зробити його правильно та гарно. Наприклад, у будівництві не обійтися без штукатура, про якого ми сьогодні й поговоримо. Штукатур – це майстер, який вирівнює та декорує різні елементи будівлі: стіни, перегородки, колони тощо. Він робить помешкання привабливим, додає яскравих фарб та правильних форм. Такий фахівець займається обробленням верхнього шару поверхні, покращує її санітарні та теплотехнічні характеристики, надає форму та фактуру приміщенню. Щоб стати кваліфікованим штукатуром, потрібно знати наступне: види основних матеріалів, що застосовуються для виконання штукатурних робіт; найменування та призначення ручних інструментів та пристроїв; способи приготування розчинів; методи підготовки поверхонь під штукатурку.Штукатурні роботи – це фінальний етап будівництва. Саме якість цих робіт визначає привабливість будівлі. Тому така професія потребує не тільки перелічених вмінь, але й уважності та творчої уяви.
/Files/images/profteh/Живописець-1.jpg Декоратор або майстер тату, художник з розпису муралів, кераміст, дизайнер комп’ютерних ігор, іконописець – будь-який із цих напрямів відкритий для фахівця з професією живописця.Ця професія змінювалась разом із культурою: від трипільської та скіфської до сучасного живопису. Зазвичай живописці – наполегливі й творчі особистості, які обожнюють малювати, мають гарну уяву та не бояться експериментів. Живописці можуть працювати з різними матеріалами, зокрема керамікою, деревом, тканиною і навіть шкірою. Часто майстри цього напряму займаються художнім оздобленням інтер’єрів та екстер’єрів будинків.
/Files/images/profteh/Лицювальник-плиточник-1.jpg Лицювальник-плиточник – це майстер, який оздоблює плиткою фасади будинків, а також внутрішні приміщення. Завдяки роботі такого фахівця архітектурні й інженерні споруди залишаються довговічними та мають естетичний вигляд.Кваліфікований лицювальник-плиточник вміє: вести штукатурні роботи; підібрати керамічну плитку за розміром, кольором, сортом та укласти її; ремонтувати пошкоджені фасади; виконувати оздоблювальні, художні роботи.Фахівці розуміються на різних видах та технічних характеристиках розчинів, які використовуються для облицювання поверхонь, складі та правилах приготування.Лицювальник-плиточник може працювати: в будівельних організаціях; у ремонтних та житлобудівних управліннях; на власному підприємстві.
/Files/images/profteh/Лісник-1.jpg Його роботу можна поділити на два напрями. Перший – догляд за лісом, другий – виконання господарської роботи: відстеження стану дерев та інших рослин, ґрунту, збір насіння, висаджування сіянців тощо. Важливо, що лісівники-професіонали добре орієнтуються в різних класах рослин, а не тільки тих, що поширені в лісах. Якщо ви цікавитеся ботанікою, дендрологією або агросектором, навчатися на лісівника буде дуууже цікаво. У 2020 році 269 вступників обрали цей напрям для навчання і зараз дізнаються будову рослин, вчаться їх класифікувати. Крім того, їм розказують про різновиди комах, типи лісового ґрунту, вчать складати технологічні карти на проведення заготівлі деревини.
/Files/images/profteh/Ювелір-модельєр-1.jpg Його робота полягає у виготовленні та ремонті ювелірних виробів. Створення нових прикрас відбувається за вже готовими ескізами, однак часто ювелір створює авторські вироби для конкретного замовника. Тільки не думайте, що такий майстер виготовляє лише прикраси із золота чи срібла. У нього можна замовити різні ювелірні вироби, зокрема посуд та зброю.Також він може використовувати різноманітні коштовні матеріали: кольоровий метал, бурштин та навіть білу кістку. Такий фахівець має розрізняти властивості дорогоцінних та напівкоштовних матеріалів, вміти виготовляти ювелірні заготовки й деталі, правильно працювати з відповідними інструментами.Кваліфікований майстер також знає різні технічні прийоми: ковку, лиття, художнє карбування, тиснення, різьблення, філігрань тощо.
Кiлькiсть переглядiв: 15

Дата останньої зміни 09 Квітня 2021

Фотогалерея